Jak powinien leżeć biustonosz?

  Jedną z wielu tajemnic w temacie bielizny jest to jak tak naprawdę powinien leżeć biustonosz. Jakie warunki musi spełnić żeby był funkcjonalny, wygodny, a przede wszystkim  dobry dla naszego zdrowia?

Biustonosz musi spełnić cztery zasady. Ale zanim o  tym napiszę to jeszcze wyjaśnię jedną rzecz dotycząca rozmiarów. Pewnie każda z Was słyszała określenie "siostrzane rozmiary". Najłatwiej jest to wyjaśnić na przykładzie. Biorąc wymiary z poprzedniego wpisu (jak się mierzyć) wymiar w biuście 95 cm i pod biustem 75 cm rozmiar stanik to 70F, w teorii oczywiście. Jeżeli ten stanik na nas nie leży, jest za ciasny albo w ogóle nie wiadomo co jest z nim nie tak, to możemy spróbować przymierzyć rozmiar 75E lub jeśli jest za luźny to 65G. Chodzi o to, że miska i fiszbina w tym biustonoszu będzie taka sama, natomiast będzie różnił się obwodem pod biustem i to często sprawia, że miska układa się tak jak powinna.

Cztery zasady pasującego biustonosza:

Zasada I: MOSTEK BIUSTONOSZA 

  U mnie to pierwsza zasada dlatego, że często nie wiadomo, co z tym zrobić. Mostek biustonosza to trójkąt łączący miski, powinien płasko przylegać do ciała. 

Jeżeli tak nie jest to może oznaczać, że miska jest za mała, więc należy wypróbować biustonosz z większą miską ale tym samym obwodem. Czyli w przykładzie 70F powinniśmy sięgnąć po rozmiar 70G.

Zasada II: MISKI BIUSTONOSZA

   W przypadku staników z fiszbinami i gotowymi miskami trzeba zwrócić na to szczególną uwagę. Fiszbina powinna okalać całą pierś, nie może jej dzielić na brzegach. Pierś musi mieścić się w misce, nie może odstawać od dołu ani też uwierać w żebra. Fiszbina powinna płasko przylegać do ciała. Trzeba pamiętać o tym, żeby dobrze umieścić piersi w misce. Co zrobić w poszczególnych przypadkach: 

  Jeżeli piersi wychodzą nam górą miski lub fiszbina nie przylega do żeber to najpewniej miska jest po prostu za mała, należy sięgnąć po większy rozmiar miski (przy 70F -> 70G).

Fiszbiny i miska uwierają nasze ciało to postępujemy tak jak wyżej. 

  Jeśli miski odstają u góry, lub w przypadku koronkowych biustonoszy marszczą się to należy sięgnąć po mniejszy rozmiar miseczki (przy 70F -> 70E)

Zasada III: RAMIĄCZKA 

   W klasycznym biustonoszu ramiączka powinny być w stosunku do siebie równoległe lub delikatnie zbiegać się w literę V. Według zasady, którą poznałam na studiach powinny być wszywane 5cm od zapięcia. 

  Jeżeli ramiączka uwierają w ramiona to znaczy że opiera się na nich ciężar biustu a tak być nie powinno, wtedy zawsze podnosi się do góry opaska pod biustem na plecach. W tym przypadku należy spróbować przymierzyć rozmiar siostrzany z mniejszym obwodem czyli przy 70F -> 65G lub większy rozmiar miski 70F->70G

  Jeżeli ramiączka spadają z ramion to należy sprawdzić większy obwód pod biustem (70F->75E) lub mniejszą miseczkę (70F->70E)

Zasada IV: OPASKA POD BIUSTEM 

    Ta część to podstawa biustonosza, składa się z mostka, panelu bocznego i boczka, który powinien być z elastycznego materiału. Opaska pod biustem unosi większość ciężaru, dlatego ważne jest żeby przylegała do ciała równolegle do miseczek. 

    Mierząc stanik zawsze zapinamy go na ostatnie oczka w haftce (najluźniej), ponieważ z czasem obwód zawsze się rozciąga i musimy mieć możliwość skorygowania go poprzez ciaśniejsze zapięcie.

    Jeżeli opaska na plecach unosi się do góry, czyli jest wyżej niż miski z przodu to znaczy, że obwód biustonosza jest za luźny w takim wypadku należy sięgnąć po rozmiar siostrzany z mniejszym obwodem (70F -> 65E). 

Z ważnych informacji to w przypadku klasycznego biustonosza z zabudowaną fiszbiną warto zwrócić uwagę na to aby tunele fiszbin w mostku stykały się.  Nie powinno być przerwy między nimi, bo wtedy piersi rozchodzą się na boki.

Drugą rzeczą jest jeszcze to, że tunel fiszbiny powinien być naszyty na gumę pod spodem, tę, która utrzymuje nasz obwód. 

Poniżej wrzucę zdjęcia jak powinny leżeć bralety i staniki z push-upem. Jeśli nie jesteście pewne czy Wasz biustonosz dobrze leży to warto skorzystać z pomocy brafiterki, możecie też napisać do mnie i oczywiście pomogę na tyle na ile będę mogła. Pamiętajcie o tych czterech zasadach, bo to ważne dla waszego zdrowia i wygody. Następny wpis będzie o majtkach, jak się mierzyć i na co zwracać uwagę. W tym tygodniu będą promocje w sklepie, więc zaglądajcie, miłego dnia Wam życzę!

50 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie