Jak się mierzyć i jak określić swój rozmiar?

Aktualizacja: 20 kwi 2020


Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że nie potrafiłaś dobrać biustonosza? Czy stanęłaś w sklepie przed regałem z bielizną i nie wiedziałaś od czego zacząć? Większości z Was pewnie przytrafiła się taka historia, mnie również, nawet kilka razy, a pytania miłej pani w sklepie w stylu „A jakie ma Pani wymiary? Może mogę coś doradzić” zawsze mnie zniechęcały.

Jednym z podstawowych błędów przy zakupie bielizny jest to, że kobiety często zakładają z góry, że mają jakiś rozmiar np. 75B: „no bo w sumie, to nawet całkiem dobrze leży ten stanik, wszystko się w miarę trzyma”. Ten problem wynika z tego, że bieliznę często mierzy się 'na oko'. Niewiele z nas zastanawia się, jaki tak czysto teoretycznie powinna nosić rozmiar. 

Jak się mierzyć?

Odpowiedź jest dość prosta, ale trzeba pamiętać o kilku podstawowych czynnościach: Najlepiej jest mierzyć się w „miękkiej” bieliźnie: - bez usztywnianych miseczek, - bez push-upu, - w miarę możliwości bez fiszbin. Zakładając taki stanik wszystko jest na takiej wysokości jak być powinno. Przy nie dużych biustach dobrze jest mierzyć się bez biustonosza.

1.Krok pierwszy to obwód pod biustem: - trzeba zwrócić uwagę aby taśma do mierzenia była z przodu i z tylu na tej samej wysokości, - najlepiej jest mierzyć się dość ciasno, ale nie ściskać się taśmą na siłę, - należy mierzyć się na wydechu, taśma równo przylega do ciała.

2.Krok drugi to obwód w biuście: - obwód w biuście mierzymy na wysokości sutków, ponieważ jest to najszersze miejsce obwodu, - taśma powinna być z przodu i z tyłu na równej wysokości, - taśma delikatnie oplata ciało, nie zaciskamy.

Bardzo dużym ułatwieniem jest zakupienie sobie taśmy brafiterskiej. Ja używam taśmy z MyBra, bardzo dobrze się sprawdza, mimo tego, że każda firma ma nieco inną rozmiarówkę to ta jest dobrze wypośrodkowana. Moje projekty też opierają się na zbliżonych pomiarach. Poniżej zostawię link. Taśmę można zamówić bezpłatnie. Jest papierowa więc proponuję zamówić 2-3.

https://mybra.pl/Odbierz-darmowa-tasme-brafiterska-cterms-pol-150.html

Jak już mamy wymiary pod biustem i w biuście to szukamy w tabeli lub na taśmie jaki rozmiar im odpowiada. Na zdjęciach poniżej będą przykłady.


Jeśli w kroku pierwszym nasz wynik to 75 cm to według klasycznej zasady powinnyśmy odjąć 3 cm i zaniżyć wynik w dół, czyli 75-3=72, więc najbliższy rozmiar to będzie 70 pod biustem. I w tym przypadku na taśmie przedział od 71 cm do 76 cm jest rozmiarem 70. 

W kroku drugim czyli obwodzie w biuście wynik pomiaru to 95 cm, więc odszukujemy na taśmie 95 cm i pamiętając o tym, że w pierwszym kroku wybraliśmy rozmiar 70 to odszukujemy poniżej 70 i obok postawiona jest odpowiednia litera, która daje nam już konkretny rozmiar. W tym przypadku jest to 70F.

Żeby było klarownie: - wynik pomiaru pod biustem 75 cm – rozmiar 70 - wynik pomiaru w biuście 95 cm - określenie rozmiaru 70F


Co jeśli nie mam taśmy brafiterskiej? No nic strasznego, musimy po prostu odczytać nasze wymiary z tabeli. Najpierw po lewej stronie odszukujemy nasz rozmiar pod biustem czyli obliczamy go odejmując od naszego wyniku pomiaru 3 cm i zaniżając do najbliższego rozmiaru. Tak jak w wyżej wymienionym przykładzie mamy rozmiar 70 pod biustem, więc następnie w poziomie szukamy naszych 95 cm w biuście, czyli interesuje nas zakres 94-99. Później patrzymy w pionie do góry i widzimy literę F. I proszę bardzo gotowe nasz rozmiar 70F, odpowiadający wymiarom 75 cm, 95 cm. 

Trzeba też pamiętać, że nasze ciało cały czas się zmienia, a wraz z nim nasze wymiary, więc przed każdym zakupem warto się upewnić czy wszystko jest tak samo jak ostatnim razem.


Mam nadzieję, że wszystko jest dość jasno napisane. Żeby już nie namieszać Wam w głowach to na tym zakończę. W następnym poście opiszę, co zrobić jeśli ten nasz rozmiar, który ustaliłyśmy nie leży dobrze? Jakie warunki muszą zostać spełnione żeby stwierdzić, że stanik leży dobrze? Jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało. 

47 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie